Vino Sauvignon 0,75l 2018g

349 ден

Суво црвено вино со длабоко виолетово-црвена боја, дискретни црвени овошни ароми на вишна, малина со подтонови на слатки зачини. Ова вино со полно тело има мазни танини и изразито елегантен финиш. Извонредно се комбинира со црвено месо, како и со полномасно сирење на 16-18˚C.