Asti Spumante Bianko Dolce 0.75ml 7.5%

440 ден

Asti Spumante Bianco Dolce 0,75ml 7.5%

Asti Spumante Bianco Dolce 0,75ml 7.5% е вино што ја носи чистата есенција на долче вино од Италија. Ова пенливо вино одлично балансира слатки и освежувачки карактеристики, сочни плодови и фини меурчиња. Преку своите изразени ароми на праска, круша и преплавен костилка, ова вино ве води на вкусно патување низ сончевите лозја на Пиедмонт. Неговата лагодна сладост и нежни меурчиња го прават идеален избор за специјални прилики или за уживање во повторна со љубов. Asti Spumante Bianco Dolce 0,75ml 7.5% е вино што ве поттикнува да го славите моментот и да ги споделите убавите моменти со луѓето кои ги волите.”