Baileys Caramel 0.7l

1,199 ден

Препуштете се на богатиот и кадифеен вкус на Baileys Caramel, луксузен спој на кремасто ирско виски и вкус на карамела. Овој декадентен ликер нуди мазна и вкусна текстура, со примеси на тофи и ванила. Совршени за пиење мраз, капење преку десерти или мешање во коктели за допир на уживање. Почестете се со раскошното искуство на карамелот на Бејлис, прекрасен пресврт на класичен омилен.