Baileys Irish Cream 0,7

1,179 ден

Ликер Baileys Original Irish Cream 0,7L

Baileys Original Irish Cream е број еден ликер во светот, и истиот има освоено повеќе медали на натпреварот во Сан Франциско World Spirits од која било друга марка ликер, и добива медал секоја година од 2003 година.

Baileys Original се користат само состојки со највисок квалитет: ирско виски од избрани производители со докажан квалитет и природно органско кравјо млеко. Вкусот на премиум вискито е надополнет со ноти на свеж млечен крем, зрна какао и божествена ванила кои се дел од тајниот рецепт. Заедно, овие состојки создаваат добро позната, наградувана сензација за вкус.

Baileys Irish Cream ќе ги воодушеви сите ваши сетила, без разлика дали го консумирате како чист ликер или во софистициран коктел. Ќе уживате во елегантниот вкус на ликерот Baileys со малку мраз, или во вашето омилено кафе, сладолед или десерт.

 

Состав: ирско виски, млечен крем, чоколадо и арома на ванила.

Алкохол: 17%.

Енергетска вредност: 100 ml = 1315kj/314 kcal.

Зафатнина(во литри): 0,7Л.

Амбалажа: стакло без кутија.

Произведува: Р&А Бејли & Ко.

Земја на потекло: Ирска.