Beefeater Gin 0,7

889 ден

Икона во Лондон од 1863 година, Beefeater е направен од мешавина од девет ботанички производи, вклучувајќи смрека, семки од коријандер и кора од цитрус. Неговиот изразито храбар вкус на смрека е надополнет со ноти на цитрус и зачини, создавајќи разновиден дух совршен за коктели или уживање самостојно. Прифатете ја традицијата и софистицираноста со секоја голтка од овој безвременски класик.