Brokers gin 0.7l 40%

950 ден

„Брокерс џин“ е добро познат англиски џин што се продава во шишиња од 0,7 литри со содржина на алкохол од 40%. Овој џин е познат по својот квалитетен рецепт и богат вкус.

Брокери Џин е направен од врвни житници и дестилиран со внимателно одбрани билки и зачини. Се одликува со свежата арома и богат вкус, со ноти на смрека, коријандер, кора од лимон и други ароматични билки.

Овој џин е идеален за подготовка на разни коктели или може да се конзумира сам, со мраз или тоник вода. Популарен по својата квалитетна комбинација на вкусови, Brokers Gin е популарна опција меѓу љубителите на џин.