Brugal 1888 0,7l

3,590 ден

„Бругал 1888“ е познат доминикански рум што се продава во шишиња од 0,7 литри. Овој рум се издвојува по својот врвен квалитет и богат вкус. Името 1888 е посветено на годината кога е основана компанијата Brugal, што ја прави една од најстарите дестилерии за рум во Доминиканската Република.

Brugal 1888 е висококвалитетен рум кој созрева во дабови буриња, што му дава сложен вкус со ноти на ванила, карамела, дрвени зачини и сушено овошје. Мек е и свеж на непцето, со долг и благ финиш. Ова е рум кој треба да се ужива сам или во разни коктели, идеален за оние кои уживаат во висококвалитетни алкохолни пијалоци.