Disaronno 0,7l

1,190 ден

Disaronno ги очарува сетилата со својата изискана килибарна боја, обилна арома и безминат вкус, што го прави омилениот италијански ликер во светот. Ароматизиран со богата комбинација на билки и зачини, се натопува во масло од семки од кајсија, резултирајќи во прекрасно богат и нежен финален производ. Disaronno е симбол на италијанска елеганција и уживање.