Empire Gin 1l

529 ден

Empire Gin ја претставува азиска рецепта во која се внесени ботанички производи како бобинки од смрека, цимет и коријандер. Овој добро избалансиран напиток ги спојува зачинетите и цитрусни ноти од ѓумбир и лимонска трева, создавајќи сочна и освежителна комбинација. Идеален за приготвување на коктели како џин тоник и мартини, претставува вистинско уживање за сетила.