Glenkinchie 43% 6×0,7l

3,799 ден

Glenkinchie 43% 0,7L е шкотско виски со едно слад познато по својот лесен и цветен карактер. Со ABV од 43%, овој израз нуди мазен и нежен вкус. Очекувајте ноти на свежо овошје, мед и суптилни зачини. Совршено за пиење уредно или на карпи, Glenkinchie 43% 0,7L ветува прекрасно искуство со виски и за познавачите и за новодојденците.