Glenmorangie Singe Malt 0,7l

2,700 ден

Glenmorangie Single Malt 0.7L е извонредно виски направено од ценетата дестилерија Glenmorangie. Познато по својот исклучителен квалитет и изработка, ова шкотско виски со едно слад се слави по својата мазност и сложеност. Со нежни вкусови на цитрус, ванила, мед и цветни ноти, тој нуди префинето и елегантно искуство за пиење. Дестилиран во највисоките кадри во Шкотска и стар во дабови буриња, Glenmorangie Single Malt ја отелотворува суштината на регионот Хајленд. Без разлика дали уживате уредно, на карпи или во коктели, тој ветува незаборавно патување низ светот на шкотското виски.

Можеби ќе ви се допадне