Glenturret 0,7l

2,280 ден

Glenturret 0.7L ја претставува суштината на најстарата шкотска дестилерија, позната по рачно изработеното шкотско виски со еден слад. Со богата историја која датира од 1775 година, Glenturret ја отелотворува традицијата и извонредноста. Очекувајте мазен и сложен профил на вкус со ноти на мед, овошје и суптилни зачини, што ја одразува посветеноста на дестилеријата за квалитетна изработка. Флаширано со 40% ABV, ова виски нуди незаборавно искуство со пиење, поканувајќи ги ентузијастите да го вкусат карактерот и наследството на традицијата на шкотско производство на виски во секоја голтка.